3D принтери у школах і теплі лавки на вулицях: як функціонує «Розумний мікрорайон Наукова»

Уже другий рік львів’яни втілюють у реальність пілотний проект міськради у рамках впровадження технологій smartcity – «Розумний мікрорайон Наукова».

 

Ми особисто перевірили, як змінився район за цей час і за допомогою чого життя львів’ян намагаються зробити комфортнішим. Екскурсію журналісту «Львівської газети» провів Андрій Шевців, голова громадської організації «Наукова».

«Ми поставили пріоритет на простори освіти: дитячі садочки, школи, заклади позашкілля, бібліотека і таке інше. Ми забезпечили всі ці об’єкти швидкісним Інтернетом, протягнули 15 кілометрів оптоволокна до мікрорайону і по ньому. Для садочків закупили smart-TV і комп’ютери для персоналу, а от в школах нам вдалось створити надсучасні кабінети фізики та хімії. Там є навіть 3D принтери», – розповідає він.

3D принтер

Мене приємно вразило, що це не пустослів’я: на власні очі побачила все у 83-ій школі. Кабінетам фізики та хімії, які є тут, можуть позаздрити навіть деяку приватні навчальні установи.

Кабінет хімії

Прилади у кабінеті фізики

«В школах ми також створили громадські простори, до почепили сучасне мультимедійне обладнання. Там школярі можуть працювати як під час уроків, так і після: на різних гуртках та ініціативах», – додає Шевців.

Львів’яни вже давно подейкують, що на вулицях «Розумного мікрорайону» є лавочки з підігрівом, тож ми запитали Андрія Шевціва і про це.

«На двох вулицях району насправді є лавочки, в яких вмонтовані тени і, коли температура стає нижче 4 °C, вони вмикаються та дерево прогрівається. Це ми зреалізували на прохання молодих мам, які сказали, що втомились з собою пледи носити в холодну пору. Це було завдання мега, але ми звернулися до фахівців, які змогли втілити це прохання. До речі, там також встановлено сучасне освітлення, є Wi-Fi і навіть можна підзарядити телефон», – підтверджує він.

Є на вулицях мікрорайону безліч і звичайних нових лавочок. Де-не-де, біля дитячих майданчиків є й столики, де можуть проводити своє дозвілля не лише діти. А особливо громада пишається новеньким стадіоном, який спорудили з нуля.

 «Ми збудували сучасний спортивний майданчик-стадіон. Він є дуже нетиповим, бо там використано нові технології, зокрема, встановлено освітлення, якого немає, на жаль, на інших стадіонах».

Біля цього стадіону також побудували сучасне приміщення, де є душові, санвузли та роздягалки. На майданчику зараз проводять уроки фізкультури, а в позаурочний час там можуть побігати місцеві хлопчаки. До речі, їм навіть можуть дати м’яч і маніжки.

Приміщення, де діти можуть прийняти душ та переодягнутися

«Деколи мешканці просять про досить банальні, але насправді потрібні речі, як от покласти бруківку. І ми намагаємось це зробити», – пояснює він.

Також деякі будівлі мікрорайону вже прикрашають мурали.

Зображення Івана Пулюя тепер прикрашає фасад школи, яка носить його ім’я

Не забувають ініціатори проекту про медицину, тож місцева поліклініка теж зазнає помітних змін:

«У нашу поліклініку на Симоненка ми закупили сучасні сервери та 40 нових комп’ютерів для лікарів і впроваджуємо програму «Dr.ELEKS», а також зробили е-рейстратуру. В найближчих пару місяців ми плануємо, щоб таке поняття як «медична картка» на руках, ось цей паперовий зошит – взагалі пропав. Хочемо, щоб це все було уніфіковано: коли людина здає аналіз крові, то результат має приходити одразу лікарю на скриньку програми».

Загалом, планів у громади та пана Андрія – безліч. Головне, знайти спонсорів, які допоможуть втілити деякі проекти в життя швидше, каже чоловік: «Хочемо, щоб ті речі, які ми створюємо на Науковій, ставали прикладом для районів міста загалом», – підсумовує Шевців.

Джерело: http://gazeta.lviv.ua

Усі фото Мар’яни Галькович

Comments are closed.