Дітки на Науковій моделюватимуть автомобілі

Нещодавно стартувала реставрація приміщення дитячого клубу «Науковий», що буде розташований на вулиці Наукова, 29. Це буде центр, де дітки зможуть розвивати свої здібності у галузях фізики та хімії, доторкатися до експонатів і самостійно проводити експерименти, майструвати роботів та навіть моделювати автомобілі!

Дитячий центр «Науковий» демонструватиме дітям закони науки і явища навколишнього світу. У ньому буде наукова лабораторія, у якій відвідувачі можуть робити досліди у галузях фізики та хімії, кімната, де діти вивчатимуть робототехніку, а також траса для автомоделювання.

Автомоделювання – це спорт, що поєднує в собі конструювання моделей автомобілів, їх виготовлення та безпосередню участь у змаганнях.

 

«Наразі у Львові діє лише один гурток по трасових автомоделях. В Центрі  науково-технічної творчості є багато напрямків цього спорту, досить поширеним є якраз трасове автомоделювання. Там зараз займаються кілька десятків дітей. Тому вважаю, що це буде чудово, коли на Науковій незабаром відкриється центр, де діти зможуть розвиватися у таких напрямках, адже Наукова – це досить густонаселений район, там багато талановитих дітей і їх треба якось задіювати», – розповідає Юрій Паращак, громадський активіст, експерт з автомоделювання.

Крім аматорського захоплення, автомоделізм – це вид спорту. Практично за всіма видами автомоделізму проводяться спортивні змагання клубного, національного рівнів, а також чемпіонати Європи та Світу. В Україні автомоделізм достатньо популярний. Щорічно в різних містах проводиться багато змагань, також Чемпіонат України різних класів моделей. Українські автомоделісти успішно виступають на міжнародних змаганнях.

«В Європі автомоделювання виникло ще на початку минулого століття. Зараз цей спорт поширений в усьому світі. А для дітей це особливо цікаво, бо вони якраз в такому віці, коли цікавляться, як збудований світ, як все працює. На заняттях з автомоделювання діти освоюють елементарні роботи з матеріалами, тобто вони виготовляють машинки своїми руками. Машинки, до речі, працюють на електричному приладі», – каже Юрій Паращак.

В Україні, після здобуття незалежності, мінімальне  вікове обмеження для учасників змагань з авто моделювання скасували. Тому сміливо приводьте юних вундеркіндів на заняття з автомоделювання, і вони точно виростуть чемпіонами у цій галузі!

«Обов’язковою умовою повноцінного функціонування гуртка є наявність траси, де можна машинку випробувати, покерувати нею, поїздити. Трек має бути обладнаний спеціальною системою, яка фіксує час проходження, щоби можна було вносити певні зміни, спостерігати, як вони впливають на час, швидкість і так далі. І плюс ця система дає можливість проводити змагання. Тобто, коли одночасно, залежно від кількості доріжок, які є на трасі (4, 6 чи 8 доріжок відповідно) одночасно змагається різна кількість гравців», – ділиться Юрій Паращак.

За конструкцією дитячого клубу «Науковий» у центральній кімнаті приміщення буде траса для дитячого автомоделювання. Це буде місце для змагань, де діти матимуть змогу випробувати свої машинки. У такий спосіб вихованці гуртка будуть закріплювати теоретичний досвід на практиці.

«На тій трасі, яка наразі є у Львові, проводяться обласні, міські змагання, а також і Чемпіонат України серед дітей до 13 років. Однак той трек, який зараз є у Львові, не підходить для рівня проведення інших чемпіонатів. Крім того, в Україні проводяться ще кілька кубків і чемпіонатів всеукраїнського рівня, але вони проходять в тих містах, де є траси відповідного рівня – у Києві, Чернігіві та Дніпрі. Сподіваюся, що і у Львові незабаром з’явиться потужна траса для серйозних змагань», – вважає  Юрій Паращак.

У дитячому клубі «Науковий» дітки навчатимуться працювати в колективі, максимально проявляти свою фантазію, розвивати здібності. А найголовніше, що діти усвідомлюватимуть, що наука – це весело!

«Сьогодні ситуація така, що різних художніх гуртків є багато, а, власне, технічного напрямку практично немає. В тому плані є такі прогалини, тому їх треба розвивати. На заняттях з автомоделювання дитина щось робить своїми руками, конструює, розуміє, як воно працює… Це зацікавлює дитину і далі вона може розвиватися більш професійно у цьому напрямку. Такі гуртки корисні для дитини, бо це технічний розвиток, технічна творчість. Крім того є вибір, куди розвиватися – є автомоделі, є авіамоделі, є судно моделі. Дитина приходить на презентацію гуртків та вибирає, що їй більше подобається», – розповідає Юрій Паращак.

Дітки з 10 років вже можуть приходити на гуртки, у такому віці їм точно це буде цікаво. До речі, важливо, аби приходили не лише хлопці, а й дівчата. Не слід думати, що це заняття лише для хлопчиків 🙂

Наразі відвідувати заняття з автомоделювання можна у Львівському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді, що розташований за адресою: м. Львів, вул. І. Франка, 133. А вже влітку гурток з авто моделювання діятиме у дитячому клубі «Науковий»! Зустрінемося у «Розумному мікрорайоні» 😉

Comments are closed.