Для вправних та сміливих: у розумному мікрорайоні буде простір скелелазіння


Фото зі сторінки Rock Station

Багато які види спорту дисциплінують тіло та розум, однак альпінізм – це заняття лише для відважних. Мить найбільшої концентрації, коли від руху твого тіла залежить твій успіх – скелелазіння потребує гнучкості, витривалості та навичок координації. Відтепер, аби повправлятися у скелелазінні, мешканцям розумного мікрорайону «Наукова» не обов’язково їхати у гори. Адже вже 25 січня тут відкривають простір скелелазіння.

 

На Науковій уже є сучасне міні-футбольне поле, тут активно розвивають інфраструктуру та безпеку, також для містян нещодавно відкрили медіатеку та шаховий клуб. Однак для активних мешканців – ще більше активностей! Тому у ліцеї імені Івана Пулюя облаштували простір для скелелазіння. 

«Скелелазіння – вид спорту, що вимагає від спортсмена не лише гарної фізичної форми, але й максимальне використання логіки, кмітливості та нестандартних рішень. Наш вид спорту вимагає розвитку абсолютно всіх груп м’язів, від великих м’язів спини до надзвичайно дрібних м’язів пальців, що тримають тіло під час лазіння. Цей молодий вид спорту гарно підходить для дітей, адже гармонійно розвиває як фізичну силу, так і рухову активність дитини. Наша мета – розвиток дитячого спорту та формування дитячої, юнацької команд зі скелелазіння, формуваня здорової та активної нації», – розповідає Павло Божко, керівник скледрому Rock Station.

У європейських містах наявність сучасних скеледромів – поширене явище, і Львів активно наздоганяє цю тенденцію. З кожним роком привабливість скелелазіння зростає, адже тепер його сприймають не лише як змагальний вид спорту, але й як формат активного відпочинку, альтернативу вже популярним видам фітнесу. 

«Я за спортивний розвиток змалку. Кожен може обирати той напрямок, який йому подобається. Тому повинно бути різноманіття видів спорту. Цей скеледром – яскравий приклад, як з незадіяного простору створюється місце, де спільнота може розвиватись і досягати вершин в прямому сенсі цього слова», – каже Андрій Шевців, співініціатор проекту.

Перевага скеледрому також у тому, що він має повні комплекти небхідного обладнання, якісні страхувальні системи. Тож не доводиться купувати та носити обладнання з собою, як це необхідно для відпочинку в горах.

«Скелелазіння – олімпійський вид спорту, що вже цього року пройде на Олімпіаді 2020 у Токіо. У програму змагань включено 3 види скелелазіння: швикість, складність та *боулдерінг. Найпотужніші школи скелелазіння знаходяться в Харкові Дніпрі та Одесі. Сподіваємося, незабаром Львів очолить цей список. Адже особливість нашого скеледрому у формуванні дружньої спільноти, яка підкорює нові вершини та прямує за олімпійськими медалями», – каже Павло Божко.

*Болдеринг — різновид скелелазіння на невисоких скельних утвореннях або штучних стендах без мотузки та страхувальної системи.

Запрошуємо активних мешканців пробувати свої сили у скелелазіння вже з 25 січня! А у день відкриття скеледрому, відбуватимуться змагання. Реєструватися та спробувати здобути призи можуть навіть аматори. Детальніше на сторінці події.  

Ляна Совицька

Comments are closed.