ДОБРІ СПРАВИ ДЛЯ НАЙВРАЗЛИВІШИХ: СТАРТУЄ ВАЖЛИВИЙ ПРОЕКТ ДЛЯ ЛЮДЕЙ ЛІТНЬОГО ВІКУ

Давно немає необхідності годинами стояти у черзі, аби оплатити комунальні послуги. Але люди, особливо старшого віку, продовжують це робити. Адже традиційний спосіб оплати є для них звичним та видається безпечнішим. А користуватися інтернетом більшість пенсіонерів не вміють. Тому стартував новий проект, який посприяє тому, аби оплата онлайн стала доступною кожному, незалежно від віку.

Кожного місяця комунальні підприємства надсилають рахунки, а люди старшого віку – найвідповідальніші платники. Тепер оплатити комунальні послуги онлайн не буде для пенсіонерів чимось фантастичним та незрозумілим. Фінтех-компанія EasyPay, Львівська міська рада та Пласт допоможуть усім охочим із онлайн кабінетом, передачею показників лічильників онлайн та оплатою в інтернеті. У рамках проекту, підопічні Територіального центру підтримки літніх громадян зможуть по телефону проконсультуватися із волонтерами із ПЛАСТу, або ж працівниками центру. 

Керівник територіального центру Віталій Брославський розповідає: «На обслуговуванні у Львівському міському територіальному центрі перебувають понад 1800 осіб. Більшість з них отримує допомогу в оплаті комунальних послуг, або ж самостійно здійснює таку оплату. Однак у будь-якому випаду цей процес часто відбувається із перебуванням у довжелезних чергах».


Ідейником проєкту є Олексій Даців. Він є пластуном з 1994 року, а також викладає авторський курс «Бізнес-аналіз в IT» та є співвласником компанії-стартапу JetBeep. «Ідея допомогти літнім людям безпечно сплачувати комунальні послуги виникла під час карантину. Для кожного пластуна присяга – це як дороговказ у житті. І другим пунктом присяги і відповідно обов’язком пластуна є допомога іншим. Так і прийшло рішення об’єднати навколо себе небайдужих людей і разом з ними втілити цей проєкт», – ділиться Олексій Даців.


Сьогодні існують інші методи оплати комунальних послуг, зокрема оплата через інтернет. Але люди старшого віку чи то не наважуються, чи бояться змінювати свої звички. Тому стартує проект, метою якого є допомогти та навчити, осіб поважного віку оплачувати комунальні послуги онлайн“, – розповідає Віталій Брославський, директор Львівського міського територіального центру соціального обслуговування.

Кожен, хто хоче отримати онлайн консультацію, як оплачувати послуги онлайн, може звернутися на безкоштовну гарячу лінію EasyPay 0 800 60 30 03. Графік роботи з 16:00 до 20:00 у будні дні до кінця літа. За цим номером, львівські пластуни у телефонному режимі проконсультують, як це зробити. Друковані брошури з детальною інструкцією «Як сплачувати послуги без черг?» доступні в ЦНАПах та відділеннях територіального центру. Крім цього, соціальні працівники Львівського міського територіального центру здобули необхідні навички на онлайн-тренінгу від компанії EasyPay. Тож зможуть якісно консультувати та допомагати з оплатами для своїх підопічних. 

Люди літнього віку, на жаль, не дуже активні у цифровому світі. Мета нашого спільного проекту з Львівською міською радою та Пластом – допомогти літнім людям оволодіти новими, корисними у сучасному світі digital-навичками, підвищити власну обізнаність та фінансову грамотність”, – коментує Олексій Авраменко, засновник та СЕО фінтех-компанії EasyPay.

Для тих, хто все ж хоче отримати квитанції, їх можна буде надрукувати у найближчому терміналі компанії EasyPay. А для тих, хто бажає оплачувати комунальні послуги вживу – доступна оплата з терміналів EasyPay. У такий спосіб люди літнього віку не стоятимуть у довгих чергах на пошту чи в банк, що особливо важливо у період пандемії та карантину. Так Львівська міська рада планує зменшити кількість людей в чергах і навчити людей літнього віку та соціальних працівників користуватись онлайн сервісами. Проста річ – допомагати тим, хто потребує. А коли навколо добрих цілей об’єднуються приватні компанії, влада та молодь – це чудово. 

«Цей проєкт є маленьким кроком на шляху до діджиталізації осіб літнього віку, та допомагає наблизити цифрові сервіси, що створюють зручність у сьогоденні та наразі залишаються чимось неосяжним та незрозумілим, для осіб старшого покоління», – каже Віталій Брославський.

Та найголовніше, що кожен може долучитись до цієї ініціативи і навчити своїх рідних спрощувати такі повсякденні речі, як оплата комунальних рахунків. Для цього достатньо переглянути онлайн відео або зателефонувати на гарячу лінію та отримати консультацію.

Comments are closed.