Енергоефективні системи, сонячні батареї та розумні альтанки  – у місті з’явиться «розумний» мікрорайон!

home

Новітні технології впевнено застосовують у найрізноманітніших сферах бізнесу, тепер настав час використати їх для комфорту мешканців міста! Потреби пересічного львів’янина вже давно вийшли за рамки просто рівних доріг та звично освітленого та чистого міста. Містяни хочуть мати можливість підзарядити гаджет на вулиці, електронні табло заторів та модерні дорожні знаки. І Львів готовий облаштовувати сучасне, «розумне» місто для своїх мешканців.

Аби втілити ідею в реальність, спершу «переформатують» один із мікрорайонів Львова, а вже далі проект пошириться на ціле місто. Інфраструктура цього мікрорайону повинна бути максимально розвиненою, аби застосувати якнайбільше нових технологій. Наприклад, мікрорайон Наукова містить 84 багатоповерхівки, 22 зупинки громадського транспорту, 20 навчальних закладів, 10 громадських просторів, 2 медичні заклади, не менше 9 торгових центрів та 3 релігійні установи… Словом, як кажуть, є куди «розігнатися» 🙂

Як саме облаштують «розумний» мікрорайоні? Перш за все, будуть кнопки на світлофорах для «зелених коридорів». Вуличне освітлення повинно містити smart-технології: датчики рівня інсоляції. Також зроблять автоматичний полив газонів на громадських просторах. Крім цього, інвентаризують всі об’єкти району (стовпи, лавки, опори, МАФи).

Щодо безпеки мешканців влаштують камери спостереження на ключових точках району (біля навчальних закладів та громадських просторів). Для «чемних» мешканців, які сортуватимуть сміття, система в перспективі нараховуватиме бонуси на картку львів’янина. Також будуть розумні альтанки  на громадських просторах, що працюватимуть на сонячних батареях та даватимуть можливість підзарядити свій гаджет чи навіть попрацювати, скориставшись wi-fi. Це виглядатиме приблизно так, як на цій картинці.

564086_638507712837409_2034366282_n

Для комфорту водіїв створять автоматизовані парковки та спеціальний мобільний додаток. Він висвітлюватиме інформацію, де розташоване найближче вільне паркувальне місце. Це зменшить затрати часу водія, використання палива, грошей, та кількість учасників дорожнього руху. А ще облаштують електронне табло, на якому мешканці зможуть отримати усю необхідну інформацію. Ось як таке впровадження працює в Нью Йорку.

Люди із особливими потребами почуватимуться комфортніше  завдяки спеціальним з’їздах та ліфтах, а також датчикам для незрячих. Освітлення вулиць здійснюватиметься енергоефективними ліхтарями на сонячних батареях.

Це більше звучить як сюжет фільму про майбутнє, однак, насправді, це цілком досяжна ціль, і її втілення вже незабаром потішить мешканців міста! Запрошуємо долучитись до реалізації проекту!

Разом ми, мешканці НАУКОВОЇ запровадимо сучасні, інноваційні технології на наших вулицях.

Підтримуйте «Розумний мікрорайон «Наукова» за посиланням

Comments are closed.