Комплексний підхід до оновлення інфраструктури: у місті встановлюють стовпці безпеки

Виїзд на кільце зі знаком «Рух по колу» – виклик для водіїв-початківців. Адже минулого року змінилися правила проїзду на всіх кругових перехрестях, і тепер «хто на «кільці» – той і головний». Але навіть досвідчені водії часто потрапляють в аварії на таких перехрестях через погану видимість на них. У світі давно діє практика: встановлювати стовпці безпеки на «кільці», аби суттєво зменшити аварійність на цих ділянках дороги.

Підвищення рівня безпеки на дорозі вимагає поєднання превентивних заходів і розробки інфраструктури таким чином, що навіть у випадку ДТП мінімізує збиток від аварії чи втрати. Зменшення інтенсивності руху, інтуїтивний дизайн та відокремлення незахищених учасників дорожнього руху повинні бути головними цілями для покращення безпеки на дорозі. Багато європейських країн є світовими лідерами у галузі створення  безпечної інфраструктури для усіх учасників дорожнього руху. Цю практику слід застосовувати і в Україні.

Перші стовпці безпеки на кругових перехрестях у Львові з’явилися у червні минулого року на кільці Наукова-Кульпарківська.  А від учора їх встановили також на кругових перехрестях Кульпарківська – Володимира Великого та Княгині Ольги – Володимира Великого. Дорожнє ноу-хау впроваджують у рамках проекту «Розумний мікрорайон».

За статистичними даними Головного управління національної поліції у Львівській області, на цих кільцях за 2017 рік було зафіксовано 2 та 4 аварії з травмуванням водіїв чи пасажирів. На перший погляд може здатися, що кількість незначна. Однак кільця призначені для того, аби зменшувати на них швидкість. Тому для більшості зіткнень достатньо виклику страхової служби, відповідно не так багато випадків, зафіксованих поліцією.

Встановлені у «Розумному мікрорайоні» стовпці вночі підсвічують. Так водії чіткіше розумітимуть, як організований рух на перехресті, і це дасть змогу в нічний час і за несприятливих погодних умов убезпечити рух транспорту. Окрім підсвітки, стовпці безпеки мають ще одну функцію та конструкцію: вказують напрям руху миготінням стрілок.

«Найкращою характеристикою ефективності їхньої роботи є те, що з часу встановлення цих стовпців ми не мали жодної ДТП через перетин цих кілець «навпростець». До встановлення стовпців такий перетин відбувався системно, особливо коли їхали немісцеві мешканці з вул. Виговського на вул. Володимира Великого”, — повідомив Орест Тимчишин, виконувач обов’язків голови Франківської районної адміністрації.

Таке впровадження – загальноприйнята європейська практика. У країнах Європи та у Сполучених Штатах встановлюють стовпці безпеки не лише на усіх кругових перехрестях, але й вздовж велодоріжок, небезпечних поворотів. Це дозволяє суттєво зменшити аварійність на великих швидкостях та в умовах поганої видимості.

За допомогою встановлених у «Розумному мікрорайоні» стовпців безпеки водії на великій відстані зможуть правильно оцінити розмір кільця, напрям руху по коловому перехресті, відстань до кільця, а якісне освітлення допоможе уникнути аварій у темну пору доби та за поганої видимості на дорозі.

Джерело: Центр міського сервісу

Comments are closed.