Проект «Наукова – розумний мікрорайон» – приклад кропіткої та злагодженої діяльності працівників мерії, активістів, бізнесу та просто небайдужих людей, які по крупинці творять місто, в якому хочеться жити. 28 грудня, у холі школи № 83 презентували реалізовані проекти у межах проекту. Під час презентації детально представили проекти, реалізовані впродовж 2017 року, та заплановані на 2018 рік.
Культура
Клас сольфеджіо:
- дизайнерський ремонт
- інтерактивна дошка з проектором
- міді-клавіатура
- акустична система та спеціалізоване програмне забезпечення Finale
Клас образотворчого мистецтва:
- зроблено дизайнерський ремонт
- закуплено меблі та обладнання для художників
За грантові та бюджетні кошти плануємо придбати:
- планшети Wacom з Інтерактивною дошкою Smart Technologies Smart Board, що дозволить вивчати 2D та 3D графіки
- 3D принтер XYZprinting da Vinci разом із комплектуючими для того, щоб створені дітьми образи могли втілюватись в життя
Бібліотека-філія №19 ЦБС для дітей:
Створено інтерактивний читальний зал:
- комп’ютерна техніка та інтерактивна дошка з проектом
- тач-панель BigTab
Саме на цій панелі встановлено, розроблене спеціально для відвідувачів бібліотеки, програмне забезпечення «Інтерактивна карта міста Львів»
Освіта
Школи:
- 3 лінгафонні кабінети та спеціалізоване програмне забезпечення
- інтерактивні дошки в кожну школу
- проектори та оновлення комп’ютерної техніки
- коворкінг-зони
Дошкілля:
- темна сенсорна кімната
- кімната Монтессорі
- SmartTV
- комп’ютерна техніка
- інтерактивно-ігрова розмітка подвір’їв
*в режимі опрацювання встановлення сенсорів, що вимірюють рівень вологості, вуглекислого газу та температури AirQ
Позашкілля:
Інтерактивно-тематичний клас для гри в шахи
- клас обладнаний інтерактивною дошкою для перегляду відео-уроків від знаменитих шахістів
- електронні шахові годинники
- шахові столи з розміткою та спеціальною шухлядою для зберігання
Громадські простори
Створити комфортні умови для мешканців у просторі міста, яка не є ні домом, ні роботою, ні торгівельним закладом, ні комунікацією між цими елементами. Ось одна з цілей перетворення району – створення публічних місць для активного проведення часу, спілкування та відпочинку
Інфраструктура і безпека
- підсвітка кільцевої розв’язки та пішохідних переходів
- облаштування підвищених пішохідних переходів
- оновлення світлофорних об’єктів
- встановлення експериментальних дорожніх знаків
- встановлення smart-зупинок громадського транспорту* (в процесі реалізації)
Медицина*
*етап навчання працівників та створення IT-інфраструктури будівлі поліклініки
- запровадження повноцінної е-медицини у поліклініці району
- всі процеси поліклініки – від прийому пацієнта до звітності Міністерства охорони здоров’я – реалізовані в IT-системі
«Ми домовились, що ми в районі вул. Наукової тестуємо новітні технології. Я вражений сьогодні новими кабінетами фізики та хімії – це три кроки вперед. Дуже якісне, сучасне обладнання. Моє завдання – щоб у всіх школах були такі якісні кабінети, щоб ми сьогодні більше інвестували коштів і зусиль в те, щоб наші діти, закінчуючи школу, були ще більш мудрими і талановитими. В світі, де є дуже велика конкуренція, перемагати будуть ті, хто буде мати якісні знання і буде вміти застосовувати ці знання в житті. Завдання – так вибудувати шкільну програму, щоб діти мали і бажання вчитись, і користь від того», – розповів Андрій Садовий, мер Львова.
«Основний масив коштів у цей мікрорайон пішов у галузі освіти і культури: сучасні класи, інтерактивні класи, сенсорні кімнати і кімнати Монтессорі, оновлення медіатек, громадські простори, облаштування зупинок громадського транспорту, сучасне освітлення, створення спеціальних зон для відпочинку жінок з малими дітьми і багато іншого цікавого, що ми зробили цьогоріч.
Загалом у нашому мікрорайоні є 5 великих шкіл і 2 маленькі школи, 5 дошкільних навчальних закладів, поліклініка, медіатека і в кожному з цих об’єктів ми щось зробили. Наприклад, у СЗШ №83 створили коворкінг-зону, оновили два кабінети, тривають роботи з облаштування агродворика, де діти зможуть доглядати за овочами і плодовими деревами.
Я думаю, що частина нашого досвіду, який ми отримали, впроваджуючи інновації у цьому розумному мікрорайоні, буде передано й поширено на інші райони міста Львова у 2018 році», – зазначив керівник ГО «Наукова» Андрій Шевців.
Спільними зусиллями, разом із громадою Наукової, багато вдалося здійснити у 2017 році. А попереду – ще більше ініціатив та проектів – інтерактивна карта Львова та додаткова техніка для бібліотеки, запровадження електронної медичної картки та облаштування всіх робочих місць комп’ютерною технікою у поліклініці. Разом нам вдасться створити місто, в якому хочеться жити!