Нове життя для території навколо озера по вулиці Симоненка

Відбулося обговорення з мешканцями району Наукова про те, як краще облагородити територію навколо озера по вулиці Симоненка. Справа в тім, що ця територія надзвичайно функціональна: поруч є школа, бібліотека, дитячий садочок, кав’ярня. Тому львів’яни, часто гуляють, проходять поруч озера. Крім цього, простір на Симоненка щедро висаджений зеленими насадженнями, тому влітку ця частина мікрорайону особливо популярна для прогулянок у спекотні дні.

Однак територія навколо озера є у дуже занедбаному стані. Ремонтні роботи та реконструкції там не проводили вже багато років, тому, простір виглядає так, наче це ще часи донезалежної України. Зокрема, на території є незадовільний стан мощення, небезпечні елементи комунікацій, замокання ділянок. Також загорожа навколо озера зайва, адже вона ненадійна та псує краєвид місцевості. А ще, довкола самого озера є підвищення, яке встановили задля безпеки, проте воно теж ненадійне, та й ще створює візуальний бар’єр для відпочиваючих.

Недостатнє освітлення старих ліхтарів створює не лише незручності, але й небезпеку для мешканців. Обламані сходи та пандуси теж можуть спричинити небезпечну ситуацію для перехожих. Клумби на території є, однак вони не цвітуть та не приваблюють погляди. Окрім цього, проблемою є недоступність до води та зруйновані інженерні споруди.

Часто на території навколо озера можна побачити матусь із візочками, діток, що граються. Поблизу є ігровий майданчик, але він у дуже занедбаному стані, а ще, на його території часто паркують машини.

Словом, недоліків є багато, а таку гарну місцевість не використовувати на весь її потенціал – гріх 🙂 Тому разом із мешканцями мікрорайону ми запропонували проект реконструкції території навколо озера по вулиці Симоненка!

Ось наприклад варіант, як можна було б облаштувати територію навколо озера. У ньому купатися не можна, але милуватися виглядом ніхто не забороняє. Виставити навколо камінці, зробити міні-пірс, аби простору для прогулянок було більше, і територія стане ще привабливішою!

Мешканці прилеглих до озера вулиць дуже люблять відпочивати на цій ділянці. Тому буде чудово зробити територію комфортною та привабливою. Можемо облаштувати відпочинкові зони, зробити маленьку «набережну», поставити зручні лежаки, аби гарно проводити час на свіжому повітрі.

На території озера біля кав’ярні, досить вузько. Тому є ідея візуально «видовжити» територію, змонтувавши дерев’яні підвищення, які б продовжували набережну. Це були б такі оглядові майданчики.

Біля озера є дитячий садок. Дітлахи дуже полюбляють гуляти на цьому просторі. Тому важливо зробити якісний дитячий майданчик, на якому діткам було би безпечно та цікаво гратися.

Біля самого озера є таке підвищення, ніби сцена. Гарно було би відновити його, і тоді б можна було влаштовувати перегляди фільмів під відкритим небом, концерти, літературні вечори, або просто проводити час у компанії друзів.

А трохи далі, вище від озера, є чудова ділянка, на якій можна облаштувати відпочинкову площу. Місцеві часто влаштовують там флеш-моби, виступи. Тому можна зробити простір, де можна було би зручно сісти і насолоджуватися мистецтвом.

Так як поруч від озера є бібліотека, можна облаштувати читальну арку. Це буде місце для бук-кроссингу та просто зручного читання книг!

По всій території навколо озера є багато клумб. Перебираючи закордонний досвід, є ідеї облаштувати зелені насадження на території так, аби біля них також можна було посидіти, відпочити у затінку.

Наразі запропоновані ідеї щодо облаштування території навколо озера по вулиці Симоненка є лише пропозицією. Перш ніж приступати до реконструкції території, охоче вислухаємо усі пропозиції, ідеї мешканців! 


Comments are closed.