Розумний мікрорайон Наукова показав себе на Lviv Mini Maker Faire

Lviv Mini Maker Faire – подія, яка зібрала під одним дахом винахідників, мрійників, новаторів та тих, хто вдихає нове життя у старі речі. Серед безлічі цікавих винаходів та кейсів було представлено досягнення проекту Розумний мікрорайон Наукова. 

Мейкером є кожен, хто творить усе – від дрібничок на кшталт прикрас до цілих районів. Ініціатори Розумного району Наукова свого часу, мабуть, і не замислювалися, що вони вже тоді були мейкерами. 

Завдяки активній позиції мешканів вулиць Кульпарківська, Володимира Великого, Симоненка, Наукової, Пулюя та Княгині Ольги мікрорайон Наукова отримав можливість стати центром інновацій та запровадження систем Smart city. Відтак тут першими у місті випробовують сучасні технології, покликані зробити життя мешканців комфортнішим. 

«Сьогодні ми закупляємо обладнання та здійснюємо ремонти за іншим підходом. За приклад ми беремо успішні проекти, консультуємося  з бізнесом, людьми, які вже мають досвід впровадження таких технологій. В нас є достатньо багато шкіл, садочків. Вже за цей рік ми зробили досить багато дитячих проектів, це іноваційні шахові класи, лінгафонні кабінети, коворкінг-зони з мультимедійним обладнанням, створення кабінетів Монтессорі, сенсорних кімнат у садочках, створення громадських просторів з вмонтованими іграми для розвитку дітей, розумних зон відпочинку», – розповів Андрій Шевців, керівник ГО «Наукова». 

У планах Розумного району на наступний рік є облаштування «розумних» зупинок громадського транспорту, встановлення систем відеонагляду. 

«Ще один приємний момент – ми, разом з колегами з різних управлінь Львівської міської ради, будемо переносити позитивний досвід впровадження цих технологій у інші райони Львова. Ми вже знатимемо, скільки це буде коштувати і скільки часу потрібно на виконання», – додав Андрій Шевців.

Також в рамках Lviv Mini Maker Faire розмовляли про STEM освіту та про те, як застосовувати її вже сьогодні. 

У Розумному районі незабаром відкриють дитячий клуб «Науковий». Це перший комунальний заклад, який поєднає  STEM освіту з різноманітними захопливими та розвитковими заняттями для дітей. 

STEM-освіта, популярна за кордоном, ще тільки розвивається в Україні. Розшифровують її назву як «S» – science (наука), «T» – technology (технологіїя), «Е»-engineering (інженерія), «М» -mathematics (математика). Тобто ідеться про природничі науки, технології, технічну творчість та математику.

При новому для нас підході до навчання акцент спрямовується на  природничі науки та інноваційні технології. Це стосується не лише точних наук, а й творчих дисциплін.

«Мої батьки показали мені, що таке STEM освіта, не кажучи, що це таке. Мій тато на прикладі трубок пояснював мені, як працює каналізаційна система міста. Власне з того і почалася моя дотичність до цього підходу у навчанні. 

Будь-яку складну наукову тему можна пояснити дитині доступно і цікаво. В цьому і полягає мета дитячого клубу «Науковий», – розповіла Ксенія Страз, активіст ГО «Наукова».

 

 

Comments are closed.