Школа імені Пулюя: на Науковій відроджують історію

За останні два роки район Наукової розвивається доволі швидкими темпами. Нічого дивного, адже саме в рамках проекту «Наукова – розумний мікрорайон» уже вдалося осучаснити дитячі садки та школи, покращити інфраструктуру та громадські простори. Новітні технології, сучасне обладнання – це ті якісні зміни, яких потребували всі сфери суспільного життя. І от поступово вони їх отримують.

Значну увагу проект приділяє саме корисним змінам у сфері освіти. Тут функціонує сім шкіл. Одна з найпрогресивніших – СЗШ №83, що на вул. Івана Пулюя, активно застосовує інноваційні технології, даючи можливість дітям щодня отримувати якісні знання. У школі відкриті предметні кабінети, обладнані сучасними приладами для проведення різного роду досліджень, а також коворкінг-зона, котра дозволяє дітям обмінюватися ідеями, допомагати один одному в єдиному робочому просторі. Окрім цього, – це, мабуть, одна з перших шкіл, яка згодом поєднуватиме минуле з сучасним. Чому так? А тому, що відповідно до нового закону, школи отримали право на зміну назв навчальних закладів, і батьки та дирекція виступили ініціаторами найменування СЗШ №83 на честь відомого українського винахідника Івана Пулюя.

                        Іван Павлович Пулюй

Він – перший український фізик світового рівня, який до недавнього часу залишався майже нікому не відомим на теренах своєї Батьківщини. Вихідець з Тернопільщини, талановитий вчений та пристрасний патріот. До речі, першим відкрив не лише х-промені (більше відомі як рентгенівські), а й переклав Біблію на українську зі староєврейської. І хоча все своє доросле життя Іван Павлович провів за кордоном, зв’язків з рідною землею не втрачав, і робив все, аби допомагати землякам.

«Наш колектив висунув пропозицію перейменувати школу на честь видатного українського фізика Івана Пулюя. Школа розташована на вулиці, яку назвали на честь Пулюя. Також у нас найближчим часом відкриють фізичний кабінет-музей, присвячений українській фізиці. В управлінні освіти ЛМР нас підтримали, тож тепер ми хочемо публічного розголосу», – розповідає директор школи Ірина Хміль.

 

Тому така зміна є дуже доречною і могла б стати добрим досвідом та навіть традицією для інших навчальних закладів. Ураховуючи те, що школа йде в ногу з часом, учні мають змогу застосовувати новітнє обладнання, навчатися та водночас досліджувати, то, можливо, у недалекому майбутньому в України з’явиться ще не один Іван Пулюй, ба більше – не одне покоління першовідкривачів. Учні, довідавшись багато про постать Пулюя, на його прикладі досягатимуть власних вершин. Це чудова мотивація та натхнення для своїх звершень.

Автор: Оля Коваль

 

 

Comments are closed.