У львівському садочку встановили перший «розумний» датчик

2

Дотримуватися належного рівня вологості повітря, освітленості та температури повітря у навчальних закладах стане простіше. Завдяки датчику, встановленому у приміщенні, побачити цю інформацію можна на спеціальній веб-сторінці. Перший такий пристрій вже встановили у львівському дитячому садочку №159.

Датчик «AirQ» допомагає визначити оптимальне середовище для перебування діток. Отримавши дані про показники у приміщенні, навчальні заклади зможуть оптимізувати свою  роботу та створити для малечі умови, аби вона могла комфортно відпочивати, навчатися та розвиватися.  Розробила такий сенсор львівська IT компанія «KindGeek», працівники якої долучаються до створення  «розумного» мікрорайону у Львові. Протестувати пристрій вирішили безкоштовно спільно з ГО «Наукова» у садочку №159.

Для встановлення датчика у приміщенні потрібні розетка та Wi-Fi точка. «З часом плануємо додати сонячні панельки, які будуть живити сенсор протягом дня і заряджати акумулятор, тому він стане повністю автономним», – розповідає В’ячеслав Долгов, один із розробників датчика «AirQ» компанії «KindGeek».

Максимально допустима площа  для 1 сенсора – 30 метрів квадратних, тож розробники радять встановлювати декілька пристроїв у кімнаті. Дані про вологість повітря, освітлення та температуру у приміщенні користувач зможе переглянути на спеціальній веб-сторінці.

2016-10-25

Так виглядають дані на особистій сторінці користувача

«У планах створити цілу систему, яка допоможе моніторити та вдосконалювати навчальні заклади. Хочемо додати сенсор Сo2, тобто вуглекислого газу та сенсор шуму, який дасть можливість моніторити, чи діти в садочку сплять насправді і в який період. Також в розробці IR камери, які дадуть змогу слідкувати за малечею під час сну та давати інформацію про температуру та емоційний стан кожного», – розповів Антон Скрипник, співзасновник компанії «KindGeek».

Розробники запевняють, що пристрій абсолютно безпечний.  Коштуватиме такий сенсор небагато,  хоча наразі остаточної ціни ще немає.

Довідка

«KindGeek» – львівська IT-компанія з офісом у Львові, що працює з клієнтами з США, Великої Британії, Канади, Німеччини, Ірландії, Швейцарії, Австралії, Сингапуру,  Саудівської Аравії, Об’єднаних Арабських Еміратів. На рахунку її команди, яку складають близько 100 фахівців, вже понад 50 успішних проектів.

Проект «Розумний район» – це міська ініціатива, у рамках якої один із мікрорайонів Львова обладнають цифровими, інноваційними сервісами. Який саме це буде район, вирішують мешканці міста, проголосувавши на vote.smart.lviv.ua. Голосування триває до 28 жовтня.

Comments are closed.