Як Вам ідея алеї модерної скульптури Михайла Дзиндри на вулиці Пулюя?

Ще минулого року на вулиці Пулюя розпочали роботи з облаштування громадського простору. Тут облаштували пішохідну алею: поклали бруківку, встановили лавки, освітлення. Крім цього, алею доповнили зеленими насадженнями. І ще є задум зробити там алею модерної скульптури Михайла Дзиндри.

Місце, куди хочеться приходити… Яким воно повинне бути? Є така «формула» успішного місця: доступність + залученість людей до активності + комфортність і гарний образ + соціальність (можливість зустрічатися і спілкуватися з іншими). Саме таким бачимо простір на вулиці Пулюя, доповнивши його алеєю модерної скульптури.

Пішохідна алея, що на вулиці Пулюя, вже стала улюбленим місцем для прогулянок та відпочинку мешканців. Тут встановили якісне освітлення, проклали бруківку, зробили озеленення. Крім цього, незабаром на алеї ще встановлять шахові і нардові дошки, аби мешканці мікрорайону могли весело та з користю проводити вільний час на алеї.

А ще тут нещодавно встановили оригінальний вуличний ліхтар! Він гарно освітлює вулицю, а ще оздоблений елементами зі скульптур Михайла Дзиндри. Дуже дякуємо ТзОВ “БРОК” та СЕТО за цікавий задум і чудову реалізацію! 

 

Оригінальна творчість Михайла Дзиндри розгорнулася в еміграції на початку 1948 року. Тут М. Дзиндра віднаходить своє розуміння причини існування мистецтва, вважаючи, що краса у мистецтві скульптури — це пластична гармонія, основу якої складає простота форми.

Роботи Михайла Дзиндри виставлялися в багатьох містах США. Він не лише входив у «десятку Нью-Йоркської групи українських художників», але й отримав визнання загальноамериканської критики. У Флориді на скульптора чекали чотири гектари землі для створення музею, а також щорічна фінансова підтримка від місцевої влади у розмірі 10 тисяч доларів. Однак Михайло Дзиндра повернувся на батьківщину та за власні кошти відкрив єдиний в Україні музей модерної скульптури у Брюховичах. У ньому митець розмістив понад  800 перевезених зі США власних скульптур, які подарував державі. «Я повернувся в Україну, тому що відчував свій борг перед нею, я ж тут народжений з діда-прадіда. Я тішусь, що щастя мав і так багато зробив», – полюбляв повторювати Михайло Дзиндра.

«Активність» громадського простору також дуже багато означає. У «активному» місці мешканці утворюють легкі знайомства на основі сусідства. Такі знайомства важливі для формування громадської думки, для вирішення важливих питань щодо кварталу, району на рівні громади. Так, цікаві та насичені життям громадські простори призводять до економічного успіху району, бо вони є якорем для мешканців – люди не прагнуть змінити місце проживання за першої ж нагоди. А постійні жителі – надзвичайно важливий чинник для успіху кварталу та району!

Дуже сподіваємося, що вдасться реалізувати минулорічний задум і зробити на вулиці Пулюя алею модерної скульптури Михайла Дзиндри! Тож запрошуємо до співпраці 🙂 

Comments are closed.